Home Sportisimo Zlato stiže u Vranje: Siniša Stanković postao državni prvak u ultramaratonu na 100 kilometara

Zlato stiže u Vranje: Siniša Stanković postao državni prvak u ultramaratonu na 100 kilometara

Siniša Stanković, član Atletskog kluba „Vranjski maratonci” iz Vranja, postao je novi prvak Srbije u trci na 100 kilometara, ostvarivši istorijski uspeh za vranjski sport na državnom prvenstvu u ultramaratonu održanom proteklog vikenda na Paliću. Stanković je u izuzetno jakoj domaćoj konkurenciji osvojio zlatnu medalju, dok je u generalnom plasmanu ove međunarodne trke zauzeo visoko treće mesto.

by novinar

Takmičenje na Paliću imalo je internacionalni karakter, okupivši vrhunske trkače iz nekoliko zemalja, a u okviru ove manifestacije zvanično je bodovano i Prvenstvo Srbije na 100 kilometara. Stanković je sjajnom taktičkom vožnjom i vanserijskom izdržljivošću uspeo da nadmaši domaće rivale i donese najsjajnije odličje u Vranje.

Istovremeno, protekli vikend bio je izuzetno aktivan za ceo vranjski klub. Dok se Stanković borio za titulu na severu Vojvodine, veliki broj članova „Vranjskih maratonaca” uspešno je nastupio na međunarodnoj trci u Severnoj Makedoniji, koja je održana na stazama oko Prespanskog jezera. Vranjski trkači su masovnim učešćem i dobrim rezultatima još jednom dostojno reprezentovali svoj grad u regionu.

Nakon sjajnih rezultata na Paliću i u Severnoj Makedoniji, vranjski atletičari nemaju mnogo vremena za odmor. Članovi AK „Vranjski maratonci” već su u trenažnom procesu i pripremaju se za naredni izazov, pošto ih sledeće zvanično takmičenje očekuje na drumu u Novom Sadu.

You may also like

INpress, 2024.