Home Info IT odeljenje u vranjskoj Gimnaziji neće biti ugašeno

IT odeljenje u vranjskoj Gimnaziji neće biti ugašeno

by novinar

Gradonačelnik Vranja dr Slobodan Milenković sastao se danas sa roditeljima učenika koji su položili prijemni ispit za specijalizovano IT odeljenje u Gimnaziji „Bora Stanković“, povodom najava o mogućem ukidanju ovog smera.

​Gradonačelnik je nakon razgovora potvrdio da do gašenja odeljenja neće doći.

​„Saznavši za ovu mogućnost, najavljenu bez ikakvih konsultacija sa lokalnom samoupravom, već juče sam uputio dopis Ministarstvu prosvete i ministru prof. dr Dejanu Vuku Stankoviću. U dopisu sam naveo da bi takav potez bio u suprotnosti sa opštim interesom grada i ogromnim interesovanjem koje vlada među budućim učenicima Gimnazije. Ono što mogu da potvrdim nakon jutrošnjeg razgovora sa ministrom – gašenja IT odeljenja u Gimnaziji neće biti“, istakao je Milenković.

​On je dodao da je u stalnoj komunikaciji sa kabinetom ministra kako bi se tokom dana rešili tehnički detalji neophodni za upis učenika u željeno odeljenje.

​Sastanku su, pored gradonačelnika i roditelja, prisustvovali gradski većnik Darko Radenković, direktorka Gimnazije „Bora Stanković“ Olivera Đorđević i pomoćnica direktorke Maja Ristić.

You may also like

INpress, 2024.