Gradonačelnik Vranja dr Slobodan Milenković sastao se danas sa roditeljima učenika koji su položili prijemni ispit za specijalizovano IT odeljenje u Gimnaziji „Bora Stanković“, povodom najava o mogućem ukidanju ovog smera.
Gradonačelnik je nakon razgovora potvrdio da do gašenja odeljenja neće doći.
„Saznavši za ovu mogućnost, najavljenu bez ikakvih konsultacija sa lokalnom samoupravom, već juče sam uputio dopis Ministarstvu prosvete i ministru prof. dr Dejanu Vuku Stankoviću. U dopisu sam naveo da bi takav potez bio u suprotnosti sa opštim interesom grada i ogromnim interesovanjem koje vlada među budućim učenicima Gimnazije. Ono što mogu da potvrdim nakon jutrošnjeg razgovora sa ministrom – gašenja IT odeljenja u Gimnaziji neće biti“, istakao je Milenković.
On je dodao da je u stalnoj komunikaciji sa kabinetom ministra kako bi se tokom dana rešili tehnički detalji neophodni za upis učenika u željeno odeljenje.
Sastanku su, pored gradonačelnika i roditelja, prisustvovali gradski većnik Darko Radenković, direktorka Gimnazije „Bora Stanković“ Olivera Đorđević i pomoćnica direktorke Maja Ristić.